Фил Спектър
Фил Спектър

Легендарният продуцент Фил Спектър, лансирал албума Let It Be на Beatles и някои от соловите албуми на Джон Ленън и Джордж Харисън, е починал на 81-годишна възраст от усложнения вследствие на коронавирус, съобщи TMZ

Той е бил диагностициран със заболяването преди 4 седмици и е бил изведен от килията, където излежава 19-годишна присъда за убийство, за да бъде лекуван в затворническата болница. След частичното му възстановяване е бил върнат в затвора, където в събота сутринта е починал.

През 2009 г. Спектър бе осъден за убийството на актрисата Лана Кларксън, намерена простреляна в неговото имение в Алхамбра, Калифорния, през 2003 г.

Той твърдеше, че 40-годишната красавица се е самоубила, но първоначалното му телефонно съобщение в полицията гласяло: „Мисля, че убих някого“. Очакваше се, че продуцентът може да излезе на свобода през 2024 г. заради добро поведение.

 

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви