Още в първото си състезание за новата година клуб по лека атлетика „Вая 94“ стартира по най-успешния начин

Бургаските атлети извоюваха призови места в 50-ото издание на международния турнир в зала „Академик“.

В зала „Асикс арена“ в София клубът участва с юноши, които се включиха в три от дисциплините на надпреварата и представиха достойно бургаската атлетика

В най-малката възраст – момчета под 16 г., второ място на 200 м в сериите спечели Добромир Вълков и с време 25,19 сек. се класира на четвърта позиция в крайното подреждане.

В същата дисциплина, но при юноши под 20 г., двама от неговите съотборници бяха на по-малко от секунда от първото място. С време 23,25 сек. на второ място финишира Стелян Мъглов, а позиция след него зае Димитър Димитров с време 23,43. На 11 и 12 място в дисциплината се класираха Янко Гюзелев и Мартин Тодоров.

Младите възпитаници на „Вая 94“ участва и в щафета 4х200 м за мъже в състав:

Добромир Вълков, Стоян Мъглов, Янко Гюзелев и Димитър Димитров квартетът финишира четвърти с време 96,75.

Първото място зае отборът на столичния „Академик 1“ /89,86/ пред „Локомотив“/Русе/ – 93,16 и „Академик 2“ – 94,32.

Атлет номер 1 на България за 2017-а година Тихомир Иванов и гъркинята Мария Гату бяха обявени за най-силните атлети на международния турнир.

В битка с Инна Ефтимова на 60 м жени гъркинята Мария Гату постигна 7.35 срещу 7.37 на българката. Това бяха и двете най-качествени постижения при жените на турнира. Виктория Георгиев зае третото място на късия спринт със 7.62. Тук представителката на бургаския „Маратонец“ Елизавета Шевченко се класира на 14 позиция с 8,13 сек.
В 19-те дисциплини на турнира участваха 250 атлети, подбрани по ранглиста.