„Черноморец“ хвърли бомбата в НБЛ

Настъпи моментът в който „Черноморец“ показа истинското си лице. Момчетата на треньора Васил Евтимов нанесоха много тежка загуба на „Левски Лукойл“, като по този начин сътвориха една от най-големите изненади през сезона в Националната баскетболна лига.

Бургаският тим разгроми един от фаворита за титлата с 18 точки разлика – 93:75 /20:17, 33:11, 20:21, 20:26/

Успехът в зала „Бойчо Брънзов“ осигури шестата позиция в класирането с баланс от 5 победи и 7 загуби. За „Левски Лукойл“ това е трета загуба за сезона, като тимът на старши треньора Константин Папазов заема втората позиция с актив от 10-3.

Брилянтен мач за победителите направи Константин Коев,

който просто беше неудържим на паркета от линията за трите точки и като истински капитан поведе съотборниците си от основната петица Дианте Болдуин, Евгени Хаджирусев, Марвин Смит и Уендъл Люис към сладката победа. Домакините демонстрираха невероятно желание за победа. На много високо темпо те надделяха над столичани, взеха много борби в нападение, спряха атаките на „сините“ и сътвориха сензацията в първенството.

През първата част „Черноморец“ бе много по-активния отбор и поведе с 6:1. Гостите намалиха на точка, но Константин Коев и Уендъл Люис отново дадоха преднина – 12:7. Кош и фаул на Бразелтън и тройка на Христо Захариев обаче изведоха „Левски Лукойл“ напред в резултата за пръв път в мача – 12:13. Бургазлии записаха серия от 6:2 в следващите минути и по този начин поведоха в резултата след първите 10 минути игра.
Ударно начало на втората четвърт за „Черноморец“ парира действията на столичани. Така се получи и първата двуцифрена разлика в мача – 11 точки при 30:19. С всяка минута „акулите“ мачкаха все по-настървено и вдигнаха разликата до 15 точки при 38:23, а на почивката се оттеглиха при 53:28.

Обезсилен „Левски Лукойл“ направи всичко възможно, за да се върне в мача. Неудържим „Черноморец“ обаче направи аванса си 30 точки – 60:30 и си позволи да намали темпото. Въпреки това периодът завърши при 73:49

В заключителната част гостите намалиха изоставането си до 17 точки след тройка на Захариев – 79:62. За тяхно огромно огорчение обаче „Черноморец“ отново вдигна разликата на 24 точки след три поредни чудесни изяви на Болдуин – 86:62. При 93:70, в заключителните две минути от мача, в игра влязоха младите играчи в „Черноморец“, за да затворят двубоя при 93:75.

Марвин Смит завърши с 24 точки и 16 борби за бургазлии. Константин Коев записа 23 точки (5 тройки) и 9 борби, Уендъл Люис – 20 точки и 7 борби, а близо до трипъл-дабъл остана Дианте Болдуин – 19 точки, 8 борби и 10 асистенции