С чиста победа волейболистите на „Дея Спорт“ подновиха сезона във Висшата лига. В мач от пети кръг на Източна група бургаският тим надигра категорично „Попово 09“ с 3:0 (25:20, 25:18, 25:20).

Заради принудителната дълга ковид пауза отборът на „Дея Спорт“ имаше изиграни едва два мача – победа срещу „Елит“ с 3:0 и загуба от „Родопа“ с 2:3. След домакинския успех срещу „Попово 09“ от пето място бургазлии се изкачиха на третата позиция в таблицата на временното класиране със 7 точки.

Лидер е тимът на „Черноморец“ /Бяла/ с 12 точки от 4 победи, следва „Родопа“ – 10 т. от 4 победи и две загуби. Четвъртият „Раковски“ е със 7 т, „Елит“ – 6 т. и на последното място „Попово 09“ – 0 т.

В следващия кръг, на 24 януари, „Дея Спорт“ гостува на първенеца „Черноморец“. Двубоят е отложен от четвърти кръг. На 30 януари бургазлии приемат „Раковски“ в зала „Младост“, също отложен мач, но от трети кръг.