В първата контролна среща от зимната подготовка втородивизионният „Созопол“ загуби от елитния „Черно море“ с 1:4.

Единственото попадение за „небесносините“ отбеляза Ариф Ферадов в 43-ата минута. За „моряците“ точни бяха Илиан Илиев – в 6-ата минута, Исмаил Иса в 35-ата, Денислав Ангелов в 47-ата и Васил Панайотов в 80-ата.

Участие в проверката, която се игра на стадиона в Каблешково, взе Лъчезар Йорданов, който след Борис Тютюков е второто ново попълнение в редиците на „Созопол“.

Младият полузащитник идва от „Черно море“ и дебютира за небесносините именно срещу бившите си съотборници. Той е роден на 31 май 2000 година и е юношески национал. Йорданов ще играе под наем до края на сезона.

В следващата проверка „Созопол“ гостува на „Верея“ /Стара Загора/. Мачът е на 20-и януари /сряда/ от 14:00 часа на стадион „Трейс Арена“. По програма момчетата на Маргарит Димов трябваше да играят с „Арда“ /Кърджали/, но спаринг партньорът им замина по-рано от предвиденото на лагер в Турция.