С една точка преднина „Несебър“ измъкна успеха срещу „Академик-2“ /Пловдив/ в мач от седмия кръг на ББЛ „А“ група, регион Юг. Водени от опитните бургазлии Димитър Найденов, Стоян Милчев, Даниел Димитров и Ростислав Александров символичните домакини победиха със 78:77 /21:26, 16:17, 13:15, 28:19/. Успехът дойде в края на двубоя, който се игра в Стара Загора.

До средата на втората част имаше няколко размени на водачеството, но на почивката „Академик-2“ се оттегли при 43:37. След подновяването на играта авансът на пловдивчани стана двуцифрен и след още 10 минути на паркета те поведоха с 18 т. – 58:40.

В заключителната последна четвърт „Несебър“ попари надеждите на своя съперник да запише първа победа в първенството. С опита и рутината си баскетболистите на Стойчо Кукучев постепенно намалиха пасива си. Серия от 11:1 в самия край доведе и до обрата в последните секунди за крайното 78:77.

Основна заслуга за успеха на несебърлии имаше Стоян Милчев, който завърши с 34 точки и 11 борби. Даниел Димитров добави 15 точки и 7 борби, Димитър Найденов записа 10 точки, а близо до дабъл-дабъл бе Ростислав Алексов с 9 точки и 14 борби.
В другия мач „Берое-2“ нанесе първа загуба на „Ямбол-2“ за сезона със 73:68. Двубоят между „Академик-2“ /Пд/ и „Перущица“ бе отложен.

Във временното класиране на Юг лидер е „Ямбол-2“ с 11 т., на второ място е „Несебър“ с 8 т. Следват „Берое-2“ – 7 т., с по пет точки са „Перущица“ и „Академик-2“.