„Акулите“ взеха реванш в морското дерби

Черноморец спечели „морското“ дерби на 12 кръг в НБЛ, като победи Черно море Тича в своята зала „Бойчо Брънзов“ със 79:67 /21:10, 22:17, 22:21, 14:19/

„Акулите“ доминираха през първото полувреме и си осигуриха удобен аванс, който въпреки финалния щурм на „моряците“ в края, се оказа достатъчен за успеха. Така тимът, воден от Васил Евтимов, взе реванш за поражението от същия съперник във втори кръг на първенството.

Домакините спечелиха убедително първото полувреме с 43:27. След почивката разликата продължи да расте и веднага след подновяването на играта мина 20 точки. За четири минути и половина Черноморец направи страхотни 15-3 и се откъсна неспасяемо напред.

Черно море опита финален рейд и след осем безответни точки в първите три минути от четвъртата част, свали изоставането си под 10, но тройка на Константин Коев възстанови статуквото. Варненци все пак не се отказаха от битка и до последно опитваха да загубят поне с някаква по-малка разлика.

„Днес играхме баскетбол 23 минути. В последните 17 това не беше баскетбол. Според мен ние подценихме отбора на Черно море Тича и поздравявам момчетата, защото дойдоха и се биха до края. Показаха истински характер.

„Моят отбор, може би, днес не заслужаваше да спечели този мач. Това е непрофесионална грешка от тяхна страна. Не може с такова безхаберие да се отнасяме към противника. Вече стъпваме в период от шампионата, в който те трябва да израснат като играчи, за да може когато мачът е в наши ръце да си го вземем. Чакаме някой да ни подари мача и в момента това е основният проблем.

Исках да пусна в игра момчетата от пейката, но първите от стартовата петица не се стараха както трябва и не ми оставиха избор.

Хубавото е, че победихме. Предстоят ни два тежки мача с Рилски спортист и Левски, но ако играем по този начин, ще е много грозна гледка,“ коментира след мача старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов.

Това е четвърти успех за бургазлии този сезон, като сложи край на серията от три поредни поражения. Загубата пък е седма поред за Черно море Тича

В следващия двубой Черно море приема Спартак Плевен, а Черноморец ще излезе срещу лидера Рилски спортист като гост.

Американските попълнения на Черноморец Марвин Смит и Уендъл Луис бяха най-полезни за успеха. Те реализираха по 19 точки. Смит записа и 15 борби, като 5 от тях – в атака. Луис добави 12 овладени топки. 18 точки наниза националът Евгени Хаджирусев, а с 16 точки се отличи Дианте Болдуин.

По 13 точки за варненци нанизаха Веселин Георгиев и Цветомир Куртев. 11 добави Александър Стойков, а 10 – Мартин Коцев.

„Тежък мач, но ние си го направихме такъв. Разочарован съм от играта ни през второто полувреме, защото Черно море Тича направи разлика от 16:0, което е недопустимо. Варненският тим е в доста съкратен състав в момента и ние, с нашите амбиции, които имаме, не можем да си позволяваме да правим такава голяма амплитуда в играта. Надявам се да поправим това, защото ще ни коства много занапред,“ каза капитанът на бургазлии Константин Коев.

Черноморец е на шесто място във временното класиране на НБЛ с 14 т.