Тимът на „Дея Спорт“ отпадна от турнира за Купата на България, след като понесе загуба в отложена среща от първи кръг. Продължилата почти два месец принудителна пауза заради Ковид-19 даде своето отражение върху играта на волейболистите на Весела Братоева, които отстъпиха пред „Черноморец“ /Бяла/ по много драматичен начин.

Двубоят в зала „Младост“ завърши след петгеймова битка, спечелена от гостите с 3:2 (17:25, 25:15, 25:18, 21:25, 17:19).

Бургазлии започнаха доста неуверено в мача, докато техните опоненти, водени от Милен Стоянов, бяха по-концентрирани и спечелиха първия гейм.

Изоставайки в резултата отборът на „Дея Спорт“ изравни след 25:15 във втората част и дори стигна до обрат за 2:1 в третия гейм при 25:18. В следващия период бургазлии поддържаха крехка преднина, която не съумяха да запазят и гостите вкараха мача в тайбрек.

Петият гейм бе много оспорван, като играта вървеше равностойно. В края обаче надделяха нервите на „Черноморец“, който спечели мача, а с това и правото да продължи участието си във втори кръг от турнира. Там тимът от Бяла ще срещне състава на столичния „Славия“.

В другия мач „Родопа“ /Смолян/ надигра без проблем като домакин „Попово 09“ /Попово/ с 3:0 /25:18, 25:21, 25:14/. Смолянчани ще играят в следващия кръг с „Дунав“ /Русе/.

Два мача от първи кръг не се играха. Това са двубоите „Сливнишки герой“ – „Ботев“ /Ихтиман/ и „Люлин“ – „Миньор“. Причината е отказване от страна на „Сливнишки герой“ и „Люлин“. Причина за това са многото отложени срещи, които двата куба имат да наваксват в първенството на Висшата лига след спиране на младите състезатели под 18 годишна възраст за тренировки и срещи поради пандемията.