Балкан взе реванш в Бургас

Отборът на „Балкан“ взе реванш за загубата си от „Черноморец“ в първия кръг на шампионата, който беше отлаган няколко пъти

Със силна втора и четвърта четвърт баскетболистите на Йовица Арсич победиха с 92:76 в срещата от 10 кръг на НБЛ.

„Черноморец“ влезе силно в двубоя и поведе с 13:4. След серия от 10:0 обаче „Балкан“ стигна до пълен обрат с 27:25.

През втората част гостите продължиха да държат темпо благодарение на играчите от пейката, които се включиха отлично в мача. Те вкараха и половината точки за първото полувреме, с което допринесоха за натрупаната преднина на почивката – 54:39.
„Черноморец“ разчиташе основно на Константин Коев, вкарал 16 точки, и Дианте Болдуин – 13 т.

След почивката „акулите“ подновиха срещата със серия от 11:5, което доведе до прекъсване за „Балкан“. Мачът стана изключително интересен в резултат на равностойната игра. Преди последната част обаче гостите отново дръпнаха напред – 69:59, за да се поздравят с крайната победа.

Бургазлии започнаха финалната част с доста брак. Това улесни ботевградчани, които шест минути преди края водеха с 81:61.

Силен мач за „Балкан“ изигра Тауан Аджий, който завърши с 21 точки и 8 борби. С 19 т. завърши Сияни Чеймбърс, Божидар Аврамов – 12 точки, с по 10 т. отбелязаха Дарко Балабан, Николай Грозев и Давонта Джордан.

За „Черноморец“ Дианте Болдуин се отличи с 24 т., 7 борби и 6 асистенции. 20 т. и седем борби отбеляза капитанът Константин Коев, Уендъл Луис вкара 14 и записа 10 борби, Евгени Хаджирусев завърши с 10 т.

Това е шеста победа за „Балкан“ този сезон. Те имат и 3 загуби. „Черноморец“ е с шест загуби, три победи.

В следващия кръг „акулите“ почиват. На 11 януари са домакини на „Черно море Тича“.