Нефтохимик завършва втори

„Нефтохимик“ записа инфарктна победа в последния си мач за тази година. Шампионът на България се наложи трудно над „Левски“ 3:2 (25:13, 25:21, 22:25, 21:25, 15:11) в отложена среща от шести кръг на Първата осмица в Суперлигата

Домакините поведоха уверено в първия гейм, но след като взеха и втория „сините“ стигнаха до обрат. „Нефтохимик“ водеше с 16:11, но с влизането на младия разпределител Стоил Палев атаката на „Левски“ проби защитата на бургазлии и те отстъпиха с 22:25.

Играта в четвъртия гейм беше много равностойна, като двата тима си разменяха лидерството. В края обаче „сините“ отново имаха предимство, изравниха за 2:2 и пратиха мача в тайбрек.

Момчетата на Николай Желязков показаха, че нямат намерение да губят втори мач в шампионата и натрупаха преднина. Тя обаче бе стопена до една точка, но за кратко. „Нефтохимик“ затрудни максимално съперника на посрещане и затвори гейма с 15:11, за да спечели двубоя.

„След като поведохме с 2:0, решихме в третия гейм, че мачът е свършил. Смятам, че до голяма степен появата на втория разпределител на „Левски“ – Стоил Палев повлия в мача. Този състезател показа различен стил на игра, ние се бяхме подготвили много добре за играта на Влади Станков. Отпуснахме се, мислехме че нещата са приключили, но не стана така. Важното е, че успяхме да се съберем в петия гейм. Показахме добра игра и спечелихме тайбрека с воля и решимост, в един много труден и важен мач.

В този сезон на пандемия, прекъсвания на първенството и несигурност, най-важното е да бъдем концентрирани. Да си направим точките както трябва в мача, а не да чакаме противника да греши. Като цяло искам ние да бъдем инициативни. Мисля че, успяхме накрая и затова се поздравихме с крайната победа. Този резултат и развоят на мача ще ни бъде една обица на ухото, която е важна за такива други ситуации,“ коментира след края на мача треньорът на „Нефтохимик“ Николай Желязков.

Най-резултатен за победителите бе Мирослав Градинаров с 23 точки (2 аса, 2 блокади),

Николай Николов записа 17 точки (4 блокади), а Денис Карягин – 13 (1 ас, 1 блокада). Георги Братоев отбеляза 9 т., Златко Кьосев – 10, Илия Петков – 8, Мартин Пенев – 1, Стефан Георгиев – 1.

За шампионите не играха Жани Желязков и Валентин Братоев.

Във временното класиране „Нефтохимик“ е втори със 7 точки от 2 победи и 1 загуба и два мача по-малко от лидера „Хебър“ (Пазарджик), който е с 13 т.

Със 7 т. е и третият „Марек Юнион Ивкони“, „Добруджа“ е четвърти с 6 т., „Левски“ заема пета позиция с 4 точки, следват „Монтана“ – 2 т., „Пирин“, ЦСКА.