Трета загуба от началото на първенството на НБЛ инкасира „Черноморец“. В мач от петия кръг бургазлии се изправиха срещу коравия тим на „Левски Лукойл“, който спечели срещата с 81:68 /22:19, 25:13, 19:23, 15:13/ в зала „Универсиада“.

Двубоят започна трудно за „акулите“, които изоставаха с 16:4 в началото. Въпреки сериозната преднина на съперника момчетата на Васил Евтимов успяха да сведат пасива си до три точки – 22:19. Във втората част обаче „Левски“ показа класата си и на почивката се оттегли при 47:32.

В третия период „Черноморец“ се вдигна, спечели частта с 23:19 и сведе пасива си до 7 точки. В заключителните десет минути „Левски“ продължи да води в резултата и записа своя пети успех в първенството. Домакините играха само с петима основни играчи. От паркета липсваха Тайрон Брезълтън и контузиите Йордан Минчев и Асен Великов.

Най-добър за победителите бе Данило Тасич със своите 29 точки и 10 борби. За „Черноморц“ Дианте Болдуин бе много полезен, като той записа първия си дабъл-дабъл в НБЛ – 20 точки и 10 асистенции, които допълни с 5 борби. Марвин Смит финишира с 13 и 7 борби. При дебюта си центърът Уендъл Люис вкара 10 точки. Константин Коев овладя 11 борби.

След четири изиграни мача и една победа „акулите“ заемат седмо място в класирането с актив от 5 т. „Левски“ пък върна лидерската си позиция с 10 т.

В следващите седем дни „Черноморец“ ще изиграе три мача. На 15 декември бургаският тим е домакин на третия в класирането „Академик“ /Пловдив/ от 19:00 ч. На 18-и гостува на „Ямбол“, а на 21-ви на „Берое“ в Стара Загора. В последния за годината кръг „Черноморец“ е домакин на „Спартак“ /Плевен/. Мачът по програма е на 29 декември.