Състезателната пауза за отбора на „Дея Спорт“, който играе в Източната група на Висшата лига във волейболния шампионат при мъжете, ще продължи

Днес бургазлии трябваше да са домакини на „Черноморец“ /Бяла/ в мач от четвърти кръг, който няма да се състои. Това е трета поредна отложена среща за момчетата на треньорката Весела Братоева заради коронавирус карантината и последвалата забрана за състезатели под 18-годишна възраст да участват в тренировъчния и състезателен процес.

Отложени са мачовете и от трети и пети кръг съответно срещу „Раковски“ и „Попово“. Не се състоя и мачът за Купата на страната срещу тима от „Черноморец“ /Бяла/, който вече на два пъти се отлага

От началото на шампионата във Висшата лига волейболистите на „Дея Спорт“ са изиграли два мача и имат победа срещу „Елит“ с 3:0 и загуба от „Родопа“ с 2:3. В класирането бургазлии са на четвърто място. Лидер е тимът на „Черноморец“ /Бяла/ с 12 точки от 4 победи, следва „Раковски“ – 7 т./2 победи и 2 загуби/, „Родопа“ – 4 т. На пета и шеста позиции са „Елит“ – 3 т./1 п., 3 з./, и „Попово“ – 0 т./2 загуби/.

Този уикенд в програмата на първенството е предвидена да се състои само една среща между „Попово“ и „Родопа“