В поредния кръг на Втора лига „Созопол“ взе важни три точи при гостуването си на „Нефтохимик“. В скучен мач „небесносините“ победиха „шейховете“ с 1:0, като по този начин прекъснаха серията им от три мача без загуба.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на юношата на „Нефтохимик“ Светослав Козаров и Никола Спасов, които изгубиха битката с Ковид-19 и в памет на големия Дон Диего Марадона.

Пред празни трибуни гостите поведоха с гол на Иван Колев още в 6-ата минута. Бившият нападател на „Нефтохимик“ получи отличен пас от Венцислав Гюзелев и не сгреши при удара си към вратата, пазена от младия Петър Рахнев.

Двубоят не оправда очакванията за морско дерби, а двата състава представиха доста постна продукция.

„Нефтохимик“ трудно изнасяше топката напред и за цялата среща застраши вратаря на гостите четири пъти. Леко раздвижване в редиците на „зелените“ се усети през втората част, като натискът се засили едва в края. Пропуски, за съжаление, направиха капитанът Цветан Филипов и Виктор Янев. С тактически правилната си игра „небесносините“ запазиха крехката си преднина и спечелиха гостуването си.

След този 15-и кръг „Созопол“ е с 14 точки и заема 11 място в класирането. „Нефтохимик“ остава в зоната на изпадащите с 15-ата си позиция и 7 точки.

В предпоследното завъртане, на 7 декември, „шейховете“ гостуват на втория тим на „Лудогорец“, докато „Созопол“ е домакин на „Локомотив“ /Сф/ на 5 декември. Двубоят ще бъде предаван пряко по Диема Спорт.