Кръг преди края на есенния дял от шампионата на Източната трета лига отборът на „Черноморец“ запази лидерската си позиция във временното класиране. В мач от 16 етап от надпреварата бургазлии победиха като гости „Левски“ (Карлово) с 2:1

За пореден път „акулите“ изковаха успеха си в края на срещата. След 1:1 през първото полувреме, едва в 90-ата минута момчетата на треньора Слави Костенски се спасиха от ремито и тържествуваха с нови три точки в актива си.

„Черноморец“ успя да поведе в 13-ата минута с гол на Антон Узунов. Домакините съумяха да изравнят 10 минути по-късно

При 1:1 започна второто полувреме „Левски“ можеше да стигне до обрат след изпълнение на пряк свободен удар, но Теменлиев се намеси блестящо. Също от фал Любомир Божинов уцели гредата на домакините.

Победният момент за „Черноморец“ дойде в 90-тата минута

С мощен удар извън наказателното поле Валентин Иванов стреля, топката докосна дясната греда, след което се оплете в мрежата за крайното 1:2

Така лидерът „Черноморец“ вече е с актив от 41 т., с три пред втория „Загорец“. В последния кръг от есенния полусезон на Източната трета лига бургазлии за домакини на „Карнобат“ Мачът срещу десетия в класирането е тази събота, 28 ноември, разбира се ако не бъдат спрени футболните първенства в страната заради пандемията от Ковид-19.