ФК Нефтохимик

Футболистите на „Нефтохимик“ постигнаха първа победа от началото на първенството в Първа лига

Пред погледа на новия си старши треньор Диян Дончев „шейховете“ спечелиха тежко гостуване на „Септември“ (Симитли) с 2:1

В мача от XIV кръг головете за бургазлии отбелязаха Даниел Василев и Симеон Вешев след първото полувреме. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” поради наказание за домакините от „Септември“.

От групата за мача отпаднаха контузеният Николай Борисов и карантираният от РЗИ Димитър Балинов

„Нефтохимик“ поведе в резултата в 71-ата минута с гол на Даниел Иванов. Симеон Вешев покачи за 2:0 в даденото добавено време на мача. Домакините успяха да намалят за 2:1 чрез Борислав Хазуров секунди преди последния съдийски сигнал.

След този кръг „Нефтохимик“ има 7 точки и заема 15-то място във временното класиране

„Шейховете“ са само на 3 точки от спасителното 14-то място, на което се намира „Созопол“ /10 т./. Именно тимът от курортното морско градче ще е следващият съперник на „зелените“. Морското дерби е на 28 ноември от 14:30 ч. в Бургас.