Първи три точки за Нефтохимик

Първи три точки за новия сезон във волейболната Суперлига спечелиха шампионите от „Нефтохимик“

Макар и пред празни трибуни домакините от Бургас записаха чиста победа над „Пирин“ (Разлог). Двубоят от първата осмица на първенството завърши при резултат 3:0 (25:23, 25:19, 25:20).

През първите две части гостите, водени от треньора Северин Димитров, играха равностойно на своя именит съперник и дори успяха да се откъснат напред с разлика от 4-5 точки. Това, разбира се, не повлия на играта на шампионите, които хладнокръвно стопиха натрупаната разлика, изравниха и поведоха с 2:0 гейма.

В третата част момчетата на треньора Николай Желязков отново срещнаха сериозен отпор от страна на опонента, който им „дишаше във врата“. Със стабилни блокади и отлични атаки „Нефтохимик“ увеличи  разликата и взе чиста победа.

За успеха най-резултатен бе Жани Желязков с 16 точки (1 ас, 2 блокади), Николай Николов записа 14 точки (1 ас, 4 блокади)

Десет точки и два аса отбеляза Денис Карягин, а съотборникът му в младежкия национален тим Мартин Юруков се отчете с 12 точки (1 блокада) за своя „Пирин“.

В другия мач от кръга „Монтана“ надигра „Марек Юнион-Ивкони“ с 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 25:12).

В следващия кръг „Нефтохимик“ е домакин на „Хебър“ (Пазарджик),

чиито състезатели дадоха отрицателни проби за Ковид-19, за което получиха зелена светлина да играят. Дербито е на 5 ноември, четвъртък, от 18:30 часа в зала „Младост“.

На 6 ноември „Разлог“ приема „Марек Юнион-Ивкони“, който инкасира загуба с 2:3 от „Монтана“. „Добруджа“ е домакин на ЦСКА.

Състав на „Нефтохимик“: Георги Братоев 3, Жани Желязков 16, Денис Карягин 10, Валентин Братоев 5, Николай Николов 14, Илия Петков 8 – Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев).