Бургаският атлет Константин Колев със силно участие в дългите бягания

Бургаският атлет Константин Колев записа поредно силно участие в дългите бягания

На традиционния атлетически крос „Диана“ младият талант спечели сребърния медал в старта на 1500 метра при най-малките картотекирани състезатели. Възпитаникът на поморийския „Атлет 2004“ финишира с време 4:41 мин. Шампион с 4:34 стана Мартин Атанасов от „Евър“ /Варна/.

На дистанцията 4000 м при мъжете трето място спечели Цветан Бахчеванов от „Атлет 2004“ с 13:44. Първи е националният шампион на полумаратон и маратон Исмаил Сенанджи /Евър/ с 11:50 мин.

При юношите под 20 години поморийският клуб взе втори бронзов медал. Негов носител стана Вангел Димитров, който на 3000 м регистрира време 10:29. Тук победата остана за Еркан Низам /Евър/ – 9:56.

Атлетически крос „Диана“ се проведе в градския парк в Ямбол под формата на шосеен пробег за 54-и път. Това е най-старото атлетическо състезания в България и събра едни от най-добрите български бегачи.