„Черноморец“ спечели девета победа от началото на сезона. Момчетата на треньора Слави Костенски победиха трудно „Атлетик Куклен“ с 2:1 в среща от 12-ия кръг на първенството. Победното попадение на стадион „Черноморец“ падна в последната 90-та минута на срещата. Със спечелените три точки бургазлии продължават да делят върха в класирането със „Загорец“.

Домакините поведоха в резултата в 7-ата минута, след като Милен Танев реализира дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Васил Иванов.

„Атлетик Куклен“ изравни резултата в 17-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на „Черноморец“ се получи разбъркване и отблизо Георги Стефанов реализира.

Домакините имаха малшанс, като нацелиха две греди. В добавеното време на първата част, след центриране отдясно, Антон Узунов засече с глава в напречната греда. Жулиен Парушев от наказателното поле разтресе напречната греда в 78-ата минута.

В 88-ата минути гостите пропуснаха чрез Иван Ангелов след отлична намеса на Мартин Теменлиев. В добавеното време на мача Милен Танев асистира на Антон Узунов в наказателното поле и той отблизо покачи и донесе победата на „Черноморец“.

Със спечелените нови три точки „акулите“ са с 29 точки, колкото и лидера „Загорец“, който е с мач по-малко заради отложеното дерби с „Марица“ /Пловдив/. В този кръг новозагорци победиха „Верея“ с 4:0.

В следващия 13-и кръг „Черноморец“ гостува на „Гигант Съединение“. Срещата е на 31-и октомври.