В шампионата бургазлии заеха трето място

Световният шампион по колоездене за мъже в Кейптаун Радослав Константинов и съотборниците му с екипа на „Черноморец“ извоюваха трето място в генералното отборно класиране на Държавния личен отборен шампионат на писта за мъже – Елит, за 2020 г.

Надпреварата се проведе на 17 и 18 октомври в зала „Колодрум“ в Пловдив, където с по-големия си опит Радо допринесе за успеха на родния клуб.

В шамионата участваха 13 клуба
В шампионата участваха 13 клуба

Въпреки че е повече шосеен колоездач, последно състезаващият се за френския „Мартиг“ български ас спечели три медала. 36-годишният Радослав Константинов финишира втори в елиминациите, като към среброто добави и два бронзови медала – на 4000 м индивидуално преследване и 1000 м от място.

Подсилен с кикбоксьор в състава си, в отборното преследване на 4000 метра КК „Черноморец“ извоюва бронза

С принос за медала беше европейският шампион, многократен републикански шампион по кикбокс и треньор в бургаския „Аякс“ Йордан Дичев, а за престижното трето място в класирането се пребориха още Недко Лазаров, Явор Костов, Радослав Константинов, Валентин Колев и Тодор Янев.

Отборът ни, чиято средна възраст е 35 г., събра сбор от 336 т. и се нареди в генералното класиране след столичните „Долчини Про Тийм“ /Сф/ – 440 т. и „Драг“ /Сф/ – 388 т.