Драматична победа изравни отбора на „Черноморец“ по точки с водача в Трета югоизточна лига – „Загорец“. В мач от 18-ия кръг „акулите“ се наложиха с 2:1 при гостуването си на „Хасково“.

Така момчетата на треньора Слави Костенски имат 26 точки. Тимът от Нова Загора обаче е с мач по-малко. Заради много заразени с коронавирус в отбора на „Марица“ мачът между двата тима бе отложен.

Победното попадение за „Черноморец“ падна в последната минута на редовното време. След няколко пропуска на „акулите“ в началото на първото полувреме, домакините поведоха след центриране. „Акулите“ успяха да изравнят. При центриране от корнер, Стоян Мантаров засече с глава и върна мача в началото. В 40-ата минута бургазлии можеха да направят пълен обрат. Удар на Стоян Мантаров обаче изпрати топката в гредата.

През второто полувреме гостите не спряха да търсят ново попадение, но все се разминаваха с гола. В последната минута на редовното време усилията на „акулите“ бяха възнаградени. След центриране в наказателното поле, футболист на домакините игра с ръка, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мариян Тонев бе точен за крайното 1:2.

На 24 октомври „Черноморец“ е домакин на четвъртия в класирането „Атлетик“ /Куклен/. Мачът е от 16:00 часа.