Първа победа на Нефтохимик 2010 в Шампионска лига

След като загуби два поредни мача, „Нефтохимик” направи първа важна крачка към запазване някакви шансове за достигане до 2-ри кръг в квалификациите на CEV Шампионска лига. Българският шампион взе реванш над австрийския шампион СК „Задруга Айх/Доб” и сега алтернативата е да спечели и днешния си последен двубой от група D срещу „Динамо” (Москва), което ще е почти невъзможно.

Момчетата на треньора Николай Желязков се наложиха над домакнитe от Австрия с 3:2 (25:20, 13:25, 21:25, 25:18, 15:13) в третия си мач от надпреварата, изигран в Блайбург.

„Нашите новобранци наистина се радват на този турнир и вече постигнаха повече от очакваното! Жалко, че не успяхме да спечелим този вълнуващ мач тази вечер, но българите успяха да контролират основните части на играта”, бе коментарът на спортния мениджър на „Задруга” Мартин Мичи.

Решаващ бе четвъртият гейм. Бургаските волейболисти заиграха много по-уверено, с хъс и воля за победа. Така те затвориха частта с добра разлика, а срещата влезе в тайбрек.

В петия гейм „Нефтохимик” започна категорично, като беше доминиращ в по-голямата част от времето. Наближавайки краят на срещата обаче, напрежението се покачваше и дистанцията бе скъсена на едва точка. Бургазлии запазиха хладнокръвие въпреки всичко и излязоха от ситуацията, записвайки първия си успех.

Най-резултатен за победителите бе Жани Желязков с 18 точки (1 блокада)

За „Задруга” Максимилиан Ландфаарер и Конрад Формел записаха по 20 точки (1 ас, 2 блокади) (1 ас, 3 блокади).

Днес, 1 октомври, „Нефтохимик” играе срещу „Динамо” (Москва) в 19:00 ч. Ден по-късно руският гранд се изправя срещу домакините.

Резултатите в групата към момента: Нефтохимик – Задруга 1:3; Динамо – Нефтохимик 3:1; Задруга – Динамо 1:3; Задруга – Нефтохимик 2:3.