„Черноморец” записа шеста победа от началото на първенството в Трета Югоизточна лига и се доближи на три точки от лидера „Загорец”. След като момчетата на Слави Костенски удариха с 4:0 „Верея”, те набраха сбор от 19 т., колкото има и вторият в класирането „Гигант”.

На стадион „Черноморец” домакините откриха резултата още в 11-та минута, с гол с глава на Нуретин Пюскюлю. Малко преди края на първото полувреме „Черноморец” пропусна да удвои аванса си и двата тима се оттеглиха при 1:0 на полувремето.

В началото на второто полувреме „акулите” натиснаха съперника и създадоха няколко добри положения, които обаче не бяха материализирани.

В 63-та минута „Черноморец” успя да удвои преднината си след удар от въздуха на Милен Танев. Три минути по-късно класическото 3:0 оформи резервата Симеон Русев. В последната минута от редовното време домакините вкараха четвъртия си гол. За 4:0 се разписа Мариян Тонев.

В деветия кръг „Черноморец” гостува на шестия в класирането „Борислав”.