Пирин вкара головете още в първото полувреме

Пирин записа четвъртата си поредна победа у дома от началото на сезона, след като постигна успех с 4:0 над Нефтохимик в мач от 8-ия кръг на Втора лига.

Всички попадения паднаха през първата част. Красимир Станоев откри резултата, засичайки центриране с глава отдясно на Александър Бастунов.

В 22-ата минута точен бе Преслав Йорданов, който се оказа на точното място, след като Конър Хендерсън стреля, и топката се отби в гърба на съперников футболист. Четири минути след това резултатът стана 3:0. Конър Хендерсън центрира от корнър, Преслав Йорданов стреля с глава, топката се отклони от напречната греда, а след това в тялото на защитника на гостите Вълчан Чанев.

Отново Преслав Йорданов бе точен в 38-ата минута и така с осем гола, от началото на сезона, е номер едно при реализаторите във Втора лига.

Съставът на Нефтохимик: Иванов, Чанев, Костов (70-Балинов), Ташев, Чахов, Борисов (46-Данчев), Филипов, Иванов (70-Янев), Жеков, Василев, Йорданов.