Черноморец затвори контролите с победа

Най-новото попълнение в редиците на мъжкия „Черноморец” Милош Драгимилович направи много добро включване в състава, записвайки дабъл-дабъл при загубата на тима от „Черно море Тича”

Сърбинът отбеляза 13 точки и 10 борби. „Черноморец” обаче отстъпи с минимална разлика при гостуването си. Варненци спечелиха контролата с две точки и по този начин се реваншираха за загубата си в Бургас миналата седмица.

В зала „Христо Борисов” домакините се наложиха с 87:85. „Моряците” изиграха много силно първо полувреме, отбелязаха 60 точки срещу 37. През второто полувреме обаче момчетата на Васил Евтимов взеха нещата в свои ръце и бързо стопиха изоставането си. В повторение на първата проверка между двата тима интригата се запази, но този път с две точки загуби отборът на „Черноморец”. Контролата в Бургас, която се игра на 11 септември, „акулите” победиха след продължение с 93:91.

За бургазлии силен мач направи Евгени Хаджирусев, който отбеляза 22 точки. Освен Милош Драгимилович, с 13 т. се отчете и младият Томас Читадзе.

За новия сезон в НБЛ – мъже, официално отборът на „Черноморец” беше представен след края на турнира 3х3, който се проведе миналия уикенд на бургаския плаж.