Безапелационно представяне на държавните първенства по художествена гимнастика за девойки младша възраст и жени записаха грациите от бургаския клуб „Олимпия”

При девойки младша възраст, категория „Б”, в зала „София”, състезателките изиграха трудни и артистични композиции и заслужено извоюваха призови класирания. Възпитаничките на треньорката Елена Симеонова се окичиха с три златни, един сребърен и един бронзов медал.

Шампион в многобоя стана Виктория Яковлева със сбор от 23.600 точки. На без уред тя получи 11.000 т., а на обръч – 12.600 т. Четвърто място зае Александрина Парашкевова с 21.850 т. Общо в надпреварата участие взеха 129 гимнастички.

Бургаският клуб спечели и отборната надпревара с 45.450 точки. В класирането следват „Тракия” (Пловдив) с 44.650 т. и „София спорт” с 42.550 т. В отборното състезание участие взеха общо 50 тима.

Титлата в многобоя при жените на държавното първенство, категория „Б”, спечели Гергана Стамболиева. Състезателка на „Олимпия” събра сбор от 27.150 точки и завоюва златното отличие. Във финалите на отделните уреди тя взе златото на бухалки, на лента се класира втора. Четвърта в многобоя остана съотборничката й Селин Мехмед. Участваха 39 гимнастички.

И тук бургаският клуб стана шампион в отборната надпревара със сбор от 49.675 точки. В класирането следват първият отбор на „Велбъжд” (Кюстендил) и „Тракия” (Пловдив). В отборното участваха 14 клуба.

В първенството на девойки младша възраст до 10 години – въже и без уред, клеб „Олимпия” се класира в отборната надпревара на трето място. Момичетата на Елена Симеонова събраха сбор от 37.700 т. Два бронзови медал извоюва Антоанета Цанкова – на без уред и на въже.

Клуб „Авангард”, с президент и главен треньор бургазлията Николай Боев, е шампионът при 10-годишните с 46.025 т. Среброто спечели „Левски Триадица” – 37.700 т. В състезанието участие взеха 121 гимнастички.