В отсъствието на абсолютния хегемон в българския хандбал „Локомотив” /Варна/, който поради финансови причини вече не съществува, победител в мемориалния приятелски турнир в памет на легендата Тодор Хънков стана друг варненски клуб. За първи път купата вдигна отборът на „Спартак”.

На финала в зала „Младост” варненци победиха „Локомотив” /ГО/ с 22:19 (9:10). Варненци започнаха колебливо и изоставаха с 5:10 малко след средата на първата част, но постепенно подобриха играта си и до края на полувремето не допуснаха ново попадение, за да се оттеглят на почивка с пасив от само гол при 9:10. Още в началото на втората част „Спартак” обърна резултата в своя полза и до края контролира мача, като поддържа аванс от 3-4 гола.

В груповата фаза варненци победиха с 22:18 бургаския „Фрегата”, който се класира четвърти, и „Осъм” /Ловеч/ – 24:14. За първото място спартаклии бяха наградени с купа и златни медали, а отделно взеха и три приза. Йордан Попов бе избран за най-добър защитник, Веселин Станков – за най-добър треньор, а отборът получи и наградата за „феърплей”.

Шестото издание на турнира беше последна подготовка за най-добрите български отбори за старта на новия сезон в елита през следващия уикенд. За съжаление, Бургас няма свой представител в шампионата.