Мартин Гаров /с топката/

Състезателят на ватерполния „Черноморец” – Мартин Гаров, спечели поредното си отличие във водните спортове. Многократният медалист във водната топка прибави към постиженията си злато от регата „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица”, успех, който не е единствен за него в този морски спорт.

В клас 420 Марто и съотборникът му в ЯК „Порт Бургас” Сава Саръстов постигнаха две поредни победи и заслужено триумфираха на първото място в надпреварата. В оспорвана битка зад двамата ни ветроходци останаха представителите на варненските „Черно море Бриз” и „Кап. Г. Георгиев Порт Варна”.
Освен състезател Мартин Гаров е и съдия по водна топка.

Регата „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица” донесе още отличия за бургаските състезатели. В Laser 4.7 първите две места в генералното класиране окупираха Давид Бинев и Станислав Тодоров от ЯК „Порт Бургас”. Бинев оглави класирането и при юношите U18.

Победители в Laser Standard и Laser Radial станаха Любен Тенекеджиев и Клемент Саръстов, също от ЯК „Порт Бургас”.

В Laser 4.7 девойки U16 Мария Константинова /ЯК Порт Бургас/ оглави класирането, а второто място спечели Даяна Пашова от ЯК „Черноморец”.

В генералното класиране на Optimist четвърто място зае Мариян Шангов /ЯК Порт Бургас/, който взе бронза при момчета старша, а десети е съотборникът му Иван Найденов. В същия клас, момичета старша, трета е Велека Костова /ЯК Порт Бургас/, а при момчета младша Тино Томов /ЯК Порт Бургас/ е втори.

В Laser 4.7, юноши U16, Станислав Аврамов от ЯК „Черноморец” се класира четвърти.

Победи в Laser Standard и в Laser Radial записаха съответно Любен Тенекеджиев и Клемент Саръстов /ЯК Порт Бургас/.

Регата „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица” беше за Optimist, Laser 4.7, 420, Laser Radial, Laser Standard, Finn и 470. Организатор на надпреварата бе ЯК „Порт Бургас”, съвместно с Пристанище Бургас и Община Бургас.