ФК Созопол
ФК Созопол

Отборът на Созопол продължава да се подготвя за предстоящия 2-и кръг от първенството на Втора лига, а съперник на небесносините е Литекс. На старта в шампионата, морският тим записа реми – 1:1 с тима на Добруджа Добрич, а сега предстои тежка визита в града на люляците.

Двубоят с ловчанлии е на 15-и август /събота/, от 19:00 часа, на градския стадион в Ловеч.

Главен съдия на срещата с оранжевите е Мартин Живков Великов от Варна с асистенти Христо Пламенов Хаджийски също от Варна и Калин Валентинов Киров от Добрич. Четвърти съдия е Никола Павлов Петров от Ловеч. Съдийски наблюдател: Георги Стефанов Кордев от Благоевград.

В сряда морският тим изигра полезна проверка вчера на градския стадион в Несебър срещу домакините, а учебната игра бе в две полувремена от по 30 минути. Вчера отборът отпътува за Плевен, където ще отседне преди мача, а настроението в лагера на небесносините е отлично. Възпитаниците на Маргарит Димов отново тръгват със самочувствие за града на люляците, като ще се опитат да вземат своето от срещата с ловешкия тим. Созопол няма да се даде без бой пред коравия отбор на оранжевите, водени от Живко Желев.

Програмата на Втора лига е прекалено наситена и за момчетата в небесносиньо няма да има много почивка. Идната сряда /19-и август/, в междинен кръг, Созопол приема и Кариана Ерден в двубой от 3-ия кръг на първенството. Срещата е с начален час 19:00, на стадион „Арена Созопол“.