Заслужен подарък за ТК Авеню

Динко Динев, Стела Пеева, Елена Кралева и Веселин Киселков бяха посрещнати по шампионски в спортната база на ТК „Авеню”

Четиримата състезатели на бургаския клуб и техните треньори Стефан Пантов, Христоско Атанасов и Желязко Янев бяха изненадани с огромна торта, запечатала звездните моменти от триумфа им в Държавното лично първенство по тенис на открито до 18 г. „Амбинор”.

В тандем Елена Кралева и Стела Пеева победиха на финала с 6-2, 6-4 Елена Тренчева /Про спорт, София/ и Лилия Димова /Хасково 2015/. Така след титлата на държавното в зала за девойки, двете талантливи тенисистки ликуваха с шампионската купа по двойки и на открито.

ТК Авеню
ТК Авеню

Ден по-рано съотборникът им Веселин Киселков също се окичи със златото на двойки. На финала заедно с Васил Димитров от ТК НСА те победиха с 6-3, 6-4 Максим Хорозов и Пьотр Нестеров.

Шампионска титла за ТК „Авеню” извоюва и Динко Динев. Във финала, играл се на кортовете на ТК „Левски” в София, бургазлията стигна до успеха след тричасова битка. В оспорвания двубой Динко Динев спаси мачбол във втората част и спечели с 6-7(5), 7-6(1), 6-4 срещу Янаки Милев /Локо 98, Пловдив/. Това беше седма поредна победа за Динев, който започна турнира от квалификациите.

При дамите Елена Кралева стана вицешампионка, след като отстъпи на финала пред Денислава Глушкова с 3-6, 2-6.