Созопол започна с реми

Отборът на Созопол стартира с равенство при първото си домакинство от новия шампионат на Втора лига – сезон 2020/2021. На стадион „Арена Созопол“ домакините завършиха 1:1 срещу Добруджа

Гостите от Добрич поведоха в резултата в 30-та минута след грешка в отбраната на созополлии. Това бе и единствената по-колеблива ситуация в отбрана, в която падна и първото попадение в мача. Десет минути след това новото попълнение – нападателят Иван Колев бе съборен в наказателното поле на Добруджа, а главният рефер Петър Кузев показа бялата точка. Опитният бранител Деян Молдованов изравни резултата, насочвайки топката по земя в левия ъгъл на вратаря на гостите за 1:1.

След почивката и двата отбора пропускаха, като до нови попадения не се стигна

Пред погледа на треньора на младежките национали Ангел Стойков, Димитър Жеков от състава на Созопол направи официален дебют, като започна титуляр и игра цял мач.

Заедно с Георги Господинов двамата получиха повиквателни от Ангел Стойков.

На 15 август тимът на Маргарит Димов гостува на „Литекс”