Изцяло с променен състав „Нефтохимик” стартира със спечелена точка в новия сезон на Втора лига. Като гост в първия си мач момчетата на треньора Викторио Павлов стигнаха до равенство срещу „Локомотив” (ГО).

Домакините откриха резултата още във втората минута след попадение на Тодор Таушанов, но малко преди почивката, в 42-ата, Симеон Вешев изравни за 1:1. През втората част и двата тима имаха възможности да стигнат до успеха, но пропуснаха. В края на мача „Нефтохимик” остана с човек по-малко. В 89 минутата Виктор Янев получи втори жълт картон и напусна терена с червен.

Във втори кръг, на 15 август, „Нефтохимик” отново е гост. „Шейховете” имат визита на „Септември“ Симитли.

В другите срещи от кръга фаворитът в групата „Пирин” (Благоевград) започна сезона с грешка стъпка срещу „Хебър” (Пазаржик), допускайки изравняване в добавеното време 1:1. След това завърналият се в професионалния футбол „Миньор” (Перник) загуби с 1:2 от дубъла на „Лудогорец” в Разград.