ветроходство
ветроходство

Държавното първенство по ветроходство за неолимпийски класове (NOC) Laser 4.7, 420 и Cadet завърши по успешен начин за бургаските яхтсмени, състезатели на ЯК „Порт Бургас” и ЯК „Черноморец”.

В Класс Laser 4.7 при девойки U16 шампионка е Даяна Пашова (ЯК Черноморец Бургас). Нейна подгласничка стана Мария Константинова (ЯК Порт Бургас), която се окичи със среброто.

При 18-годишните представителите на ЯК „Порт Бургас” Станислава Тодорова и Давид Бинев се класираха втори в същия клас съответно при девойки и юноши.

Бронзовите медали в клас 420 юноши младша извоюваха Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас). Вея Рейзова/Ралица Кичикова от ЯК „Черноморец” се изкачиха на по-горното стъпало на почетната стълбичка със сребро.

Държавното първенство по ветроходство за неолимпийски класове се проведе в Приморско. В надпреварата участваха състезатели на ОВК „Несебър 2000”, СК „Черно море Бриз” Варна, ЯК „Кап. Г. Георгиев Порт Варна”, ОМСК „Циклон Поморие”, ЯК „Порт Бургас”, ЯК „Черноморец Бургас” и ЦСЯК „Академик София”.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

Laser 4.7 общо за ранглиста

  1. Даниел Йорданов (ОВК Несебър 2000)
  2. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  3. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  5. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)

Laser 4.7 девойки U16

  1. Даяна Пашова (ЯК Черноморец Бургас)
  2. Мария Константинова (ЯК Порт Бургас)
  3. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7 девойки U18 (3)

  1. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  2. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  3. Мирела Димитрова (МК Балчик)

Laser 4.7 юноши U161. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

  1. Петър Костурков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Владимир Пинков (ОВК Несебър 2000)

Laser 4.7 юноши U18 (7)

  1. Даниел Йорданов (ОВК Несебър 2000)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 общо за ранглиста

  1. Цветослав Мавродиев/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОВК Несебър 2000)
  3. Радослав Гавраилов/Никола Георгиев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  5. Тодор Тузлуков/Георги Райчев (ОМСК Циклон Поморие)
  6. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)

420 юноши младша

  1. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОВК Несебър 2000)
  2. Радослав Гавраилов/Никола Георгиев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)

420 мъже

  1. Цветослав Мавродиев/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Тодор Тузлуков/Георги Райчев (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)

420 жени

  1. Стефания Донева/Божидара Донева (ЦСЯК Академик София)
  2. Вея Рейзова/Ралица Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)

Cadet общо за ранглиста (13)

  1. Адриана Петкова/Рая Косева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Пламен Божков/Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Огнян Великов/Павел Стоянов (МК Балчик)
  4. Никола Каразлатев/Александър Мавродиев (СК Черно море Бриз Варна)
  5. Никола Атанасов/Мартин Методиев (СК Черно море Бриз Варна)
  6. Георги Кескинов/Андрей Кескинов (МСК Сереко Царево)

Cadet девойки

  1. Адриана Петкова/Рая Косева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Адриана Христова/Габриела Василева (МК Балчик)
  3. Даниела Гочева/Зарая Цонкова (ОМСК Циклон Поморие)

Cadet младежи U15

  1. Пламен Божков/Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Огнян Великов/Павел Стоянов (МК Балчик)
  3. Никола Атанасов/Мартин Методиев (СК Черно море Бриз Варна)

Cadet младежи U17

  1. Никола Каразлатев/Александър Мавродиев (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Стилян Дринков/Дамян Дринков (ОМК Приморско)
  3. Рафаел Арианто/Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)

 

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви

seventeen + 10 =