Черноморец
Черноморец

Футболистите на „Черноморец” отстъпиха с 1:2 на „Карнобат” в контрола

Домакините, водени от треньора си – бургазлията Георги Калоянов, стигнаха до победата след голове на Киро Гърков и Стефан Стаматов. За „акулите” точен бе Мариян Тонев от дузпа.

Гърков вкара с глава при центриране в пеналта на гостите в 44-ата минута, а в 87-ата Стефан Стаматов реализира след самостоятелен пробив, започнал от центъра на терена.
В 70-ата минута за нарушение в наказателното поле срещу Трендафилов, главният съдия отсъди дузпа. Мариян Тонев не пропусна за 1:1.

„Черноморец” можеше да поведе още в 28-ата минута, но удар на Тонев бе избит пред гол линията. След гола на бургазлии, момчетата на Слави Костенски можеха да променят резултата, но Антон Узунов не успа да реализира сам срещу вратаря.

Двата представителя в първенство на Югоизточната Трета лига започват сезона с гостуване и домакинство

На 8 август „Карнобат” приема „Левски” /Карлово/, а в Смолян на 9 август от 18:00 ч. „Черноморец” излиза срещу местния „Родопа”.