Българска федерация по тенис възобнови турнирите от календара си по програмата „Тенисът – Спорт за всички”, а рестартът на надпреварите при U12 и U8 беше изключително успешен за бургаските състезатели на ТК „Черноморец”, ТК „Авеню” и ТК „Нефтохимик”.

Златен медал от регионално първенство до 12 г. при момичета извоюва Габриела Иванова. Състезателката на „Черноморец” победи във финала Ивелина Христова /ТК Супер Спорт, Варна/ с 6-0. В спор за третото място Мая Енчева от „Авеню” надделя нд Олга Кочеткова /Черно море Елит, Варна/със 7-6(4).

С бургаски триумф бе белязано регионалното до 8 г., където представителят на „Нефтохимик” Даниел Стоянов и на „Авеню” Натали Йорданова спечелиха първите места.

Във финала при момчетата Даниел Стоянов победи със 7-0, 7-4 Роберто Иванов /Черно море Елит/.

Натали Йорданова стигна до успеха след като на финала надделя в бургаското дерби срещу Кристина Камбурова от „Черноморец” с 9-7, 8-6. В спора за третото място Сияна Цветкова /ТК Авеню/ се наложи със 7-2, 7-5 над Зара Димитрова /Шуменец, Шумен/.

Надпреварите от календара на БФТенис, регион Черноморски, се проведоха на кортовете на ТК „Авеню”, гр.Бургас.