„Черноморец” постигна убедителна победа над „Верея” в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Черноморец“ и бе спечелен от възпитаниците на Слави Костенски с 5:1. Заради противоепидемичните мерки, срещата се проведе при закрити врата.

„Акулите“ поведоха още в 5-ата минута. Вратарят на гостите отрази удар от дузпа на Милен Танев. При добавката обаче Антон Узунов бе точен за 1:0 с гол след рикошет.

След още пет минути игра гостите изравниха, но малко по-късно „акулите” си върнаха аванса от едно попадение след точен изстрел на дошлия от „Свиленград” Мариян Тонев.

В 25-ата минута Милен Танев стреля мощно от фаул, вратарят на старозагорци изби. Топката обаче попадна у Мариян Тонев, който реализира второто си попадение в мача за 3:1.

Авансът на бургазлии бе увеличен в 65-ата минута. За 4:1 точен бе каращият проби Борислав Трендафилов. Две-три минути след това Мариян Тонев оформи своя хеттрик, а с това и крайното 5:1.

Следващата контрола на „Черноморец” е на 1 август, събота. От 18:00 ч. „акулите” гостуват на „Карнобат”.