Националните шампиони на 100 м при момчета и момичетата са Георги Ганджулов (Рилски атлет – Самоков) и Елизабет Шевченко (Маратонец – Бургас). Двамата спечелиха титлите в оспорвани финали на 11 юли на националния стадион „Васил Левски“ в София.

Ганджулов, който е шампион на 60 м и 200 м от шампионата в зала, показа силата си още в сериите с най-добър резултат от 11.29 (1.1), а на финала взе златото с 11.43 (-1.4).

Бронзовите отличия бяха спечелени от състезатели на „Атлет 2004” и „Вая 94”.

Роденият в Бургас Константин Колев, състезател на поморийския „Атлет 2004”, финишира на трето място в дисциплината 1500 м, с време 4:35.26 мин.

На 400 м бронзът стана притежание на Даниел Събев /Вая 94/ с 55.81 сек. Събев участва и в по-малката дистанция на 200 м, където се класира пети. Съотборникът му Димитър Иванов е осми в скока на височина, а Мирослав Иванов се нареди на шесто място на чук.

Квартетът на „Вая 94” – Димитър Иванов, Николай Ангелов, Добромир Вълков и Даниел Събев се поздрави с четвъртата позиция в щафетното бягане 4х100 м, където момчетата завършиха с време 49.77 сек.

Битката на 100 м при момичетата бе по-оспорвана. Шевченко победи с 0.03 секунди Василена Антонова (Ивайло Русенов – Враца) с 12.79 срещу 12.82 (-0.1)

Двете бяха конкурентки за титлата и на 60 м в зала, където бургазлийката отново победи с малко – 8.01 срещу 8.08 (7.99 в сериите) на Антонова.

Бронзовият медал на 100 м отиде при Ванеса Колева (КЛАСА) 13.24.

Състезанието се провежда при специални мерки за сигурност: без публика, като състезателите загряваха извън стадиона и влизаха 30 минути преди стартовете в дисциплините си.