Черноморец падна в първата контрола
Черноморец отстъпи в първата контрола

В първата си контрола от лятната предсезонна подготовка отборът на „Черноморец” инкасира загуба. „Акулите” бяха победени от втородивизионния „Пирин” с 0:1. Мачът се игра в Албена.

Срещата започна с натиск от страна на бургазлии. Силен удар на Парушев към вратата на „Пирин” обаче бе спасен от Исмет Кисьо. Три минути по-късно символичните домакини откриха резултата с гол на Димитър Алексиев.

В 6-ата минута вратарят на „Черноморец” Теменлиев улови топката след удар на Асен Либяховски. В последната минута на първото полувремето Кисьо опасен спаси изстрел на Парушев от пряк свободен удар.

След почивката на Кисьов му се наложи отново да се намесва, като този път вратарят отрази с плонж мощен удар от разстояние на Мустафа. До края на контролата отлични изяви на Теменлиев запазиха резултата.