Състезателите на СКЛА „Добруджа-Добрич” и СКЛА „Шумен” спечелиха най-много отличия от състоялия се в Поморие турнир по спортно ходене. В надпреварата участваха над 50 атлети от осем спортни клуба от страната. Осмото издание на турнира бе вид контролно за родните атлети, в подпомагане на селекцията за участие в Балканския шампионат по спортно ходене за 2020 г.

Състезанието бе за четири възрастови групи – момичета и момчета под 16 г., девойки и юноши под 18 г., девойки и юноши под 20 г, и жени и мъже.

Победител при мъжете на 10 км стана Йордан Димитров (СК Атлетик 91-В.Търново) с време 56:09 мин. При жените на същата дистанция златото взе Мария Ангелова (СК Мизия) с 1.03:28 мин.

При юношите под 18 г на 10 км първото място спечели Георги Георгиев (СКЛА Добруджа-Добрич) с 1.00:20 часа. На 2 км при момчетата до 16 г. победителка е Кристиян Иванов (СКЛА Шумен) с 11:33 мин. При момичетата в тази възрастова група с първо време финишира Илияна Борисова (СКЛА Шумен) с 11:38 мин.

На 10 км при юношите до 20 г. първи е Теодор Куртев (СКЛА Шумен) с 58:02 мин. В същата възрастова група при девойките на 10 км спечели Алтен Атанасова (СКЛА Добруджа-Добрич) – 57:45 мин. На 5 км девойки до 18 г победи Александра Бекярова (СКЛА Добруджа-Добрич) с 29:28 мин.

Организатор на традиционния турнир е поморийският СК „Атлет 2004”, Българска федерация по лека атлетика, с активното съдействие на Асоциация „Спорт в свободното време“.

Домакините се представиха в надпреварата с петима свои състезатели – Камелия Събева – при момичета под 16 г., Калоян Адамски – момчета под 16 г., Мая Жекова – жени, Радослав Свирецов при мъже. За пореден път по трасето се състезава и председателят на „Атлет 2004” Атанас Атанасов, който е областен координатор към ММС.

Призьорите бяха наградени от спортния директор на Българската федерация по лека атлетика Диан Дражков.