Волейболистите на „Нефтохимик” нанесоха първа домакинска загуба на „Хебър”от  началото на сезона. Бургазлии победиха в дербито на 19-и кръг на Суперлигата, което се игра в пазарджишката зала „Васил Левски“. Пред пълни трибуни шампионите се наложиха с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17) след оспорван и динамичен двубой.

И след този кръг момчетата на Николай Желязков продължават да са лидери във временното класиране със 17 победи и 50 точки.

Съставът на „Хебър” остава втори с 15 победи и 44 точки. Със спечелените точки „Нефтохимик” е все по-близо до възможността отборът да завърши редовния сезон в шампионата на първо място. Това ще даде голямо предимство на бургаския тим в плейофите.

Гостите започнаха ударно в мача и по категоричен начин спечелиха първата част. Помогна им мощният начален удар, който проби посрещането на „Хебър”. В тази част на съперника нищо не му се получи и стигна едва до 15 т.

Изключително оспорван беше вторият гейм. „Хебър” имаше аванс от 6 точки при 14:8, но шампионите наваксаха изоставането си. В края домакините стигнаха до две възможности да вземат гейма и се възползваха още при първото разиграване, с което изравниха резултата.

В третия гейм бургазлии стабилизираха сервиса, по-стабилно заработи и блокадата. Това доведе до ново предимство за тях в резултата – 2:1. Четвъртият период „Нефтохимик” запазиха темпото и стигнаха до успех с 25:17 и крайна победа с 3:1.

Мирослав Градинаров беше най-резултатен за успеха на бургаския тим с 20 точки (2 аса, 4 блокади). Денис Карягин добави 14 точки (1 ас, 5 блокади) за победата.

За „ Хебър” Тодор Алексиев завърши с 16 точки (1 ас), Александър Ляфтов записа 13 (1 ас).

С домакински успех в този кръг се поздрави тимът на „Монтана”, който победи „Арда” (Кърджали) с 3:0 (25:13, 27:25, 25:21 ). Така, тимът на Даниел Пеев се върна на трета позиция в таблицата с 14 победи, 5 загуби и 42 точки, но преди изиграването на всички мачове от кръга. Съставът на „Арда” отбеляза 15 загуба, като с 4 победи и 14 точки се намира на предпоследното единадесето място в таблицата.

Отборът на „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) спечели югозападното дерби в Суперлигата, като се наложи над „Пирин” (Разлог) 3:1 (25:23, 26:16, 23:25, 25:14). С това дупничани заемат пета позиция в подреждането с 32 точки (10 победи, 9 загуби), съставът на „Пирин” е шести с 28 точки.