стадион Черноморец

Само една точка успяха да вземат футболистите на „Черноморец” при домакинството си на „Гигант” (Съединие). Бургазлии завъртяха убийствено реми 1:1, което ги отдалечи от първата тройка в класирането. Момчетата на треньора Слави Костенски имаха игрово превъзходство на терена, създадоха доста положения пред вратата на съперника, но допуснатите пропуски ги лишиха от победата.

И двата гола в мача паднаха след почивката. Резултатът бе открит от „Гигант” от Тодоров в 65-ата минута. В 77-ата минута „сините“ изравниха чрез Милен Танев.

Във временното класиране „Черноморец” остава на четвърта позиция с 36 т. след третия „Марица” – 41 т., втория „Загорец” – 43 т. и лидера „Созопол” – 45 т.

В следващия 20 кръг „Черноморец” гостува на „Миньор” Раднево.

Резултати: Черноморец 1919 (Бургас) – Гигант (Съединение) – 1:1 (0:0); Карнобат (Карнобат) – Родопа Смолян (Смолян) – 2:0 (1:0); Свиленград 1921 (Свиленград) – Марица 1921 (Пловдив) – 1:1 (0:1); Несебър (Несебър) – Борислав 2009 (Първомай) – 1:0 (0:0); Димитровград 1947 (Димитровград) – Созопол (Созопол) – 0:1; Атлетик (Куклен) – Розова долина (Казанлък) – 2:0 (0:0); Загорец (Нова Загора) – ФК Хасково 1957 (Хасково) – 3:0 сл.; ФК Ямбол 1915 (Ямбол) – Левски (Карлово) – 1:1.

През изминалата седмица „Черноморец” проведе двустранна игра. Целта в нея бе да се види молдовски нападател, дошъл на проби при „акулите“. Футболистът е голмайстор на втория отбор на „Шериф” (Тираспол). Въпреки това, той не успя да впечатли с изявите си старши треньора на бургазлии Слави Костенски и бе отпратен.