Двете български грации – Ева Брезалиева и Стиляна Николова, се представиха отлично на международния турнир „Ирина Делеану Къп” в Румъния. В надпреварата при девойките националките спечелиха първото място в отборната надпревара. Двете гимнастички събраха сбор от 148.950 точки след изиграните всички осем изпълнения.

Състезателката на КХГ „Олимпия” Ева Брезалиева спечели златен медал на топка – 20.750 т., сребърен на бухалки – 20.000 т. и бронзов на лента – 16.500 т., класира се шеста на въже – 17.400 т.

Стиляна Николова е първа на въже – 19.450 т. и втора на топка – 20.350 т., четвърта на бухалки – 18.750 и седма на лента – 15.750 т.

В класирането след българските момичета са Италия и Румъния.

При индивидуално жени дебютантката в тази възраст Валерия Ватова спечели четири медала. Грацията завоюва сребърен медал на топка с 19.800 т. и бронзови отличия на обръч с 19.650 т. и на лента с 19.350. Лъчезара Пекова е шеста в турнира със 73.400т., но тъй като в официалното класиране влизат по две гимнастички от държава, тя се класира официално на пето място в многобоя. Леонор Божанова е девета със 70.600 точки.