Най-младата смяна в борбата – свободна и класическа при децата, превзе пореден връх в спорта. На държавния шампионат за възрастта, състоял се в Сливен, бургаски състезатели станаха носители на четири медала, един от които златен.

Шампионската титла в класическия стил, категория до 66 кг, извоюва Кристиан Вълчев от „Черноморец-кл.борба”.

Бронзов медал в кат. 59 кг спечели Жуан-Пол Кръстев от СКБ „Бургас”.

На тепиха в свободния стил, вицешампион стана Хайредин Хюсеин от „Черноморец-св.б.”, който отстъпи пред шампиона в кат. 53 кг Стоян Сашев от „Странджа 2001” /Средец/. С бронза се окичи Иван Иванов от СКБ „Бургас” в кат. 59 кг.

Любопитен факт, е че за най-резултатен състезател при свободняците беше обявен шампионът в кат. 47 кг Петко Михайлов от клуб „Никола Станчев” Созопол.

На държавния турнир в Сливен в свободния стил участваха 327 състезатели от 55 клуба, а в класическия – 212 борци от 35 клуба.