Хандбалистите от младежкия отбор на „Фрегата” станаха носители на бронзовите отличия от завършилия държавен турнир за Купа България до 19 г.

Бургаският тим се класира на трето място, а в състава на Идеалната седмица място заслужи Атила Хасан.

В Хасково, по пътя към бронза, „Фрегата” победи „Шумен-61” с 25:24, отстъпи пред спечелилия Купа България „Локомотив” /Горна Оряховица/ с 21:27 и от сребърния медалист в турнира „Спартак” /Варна/ с 18:21.

По-рано в група „А” бургаските хандбалисти спечелиха квалификацията след три убедителни победи над „Добруджа” с 19:16, „Полюс ТМ” с 18:5 и „Осъм” с 29:17.

Резултати от финала за Купа България, младежи до 19 г.:

„Шумен-61” – „Спартак” 28:32, „Фрегата” – „Локомотив” ГО 21:27, „Шумен-61” – „Фрегата” 24:25, „Спартак” – „Локомотив” ГО 19:28, „Фрегата” – „Спартак” 18:21, „Локомотив” ГО – „Шумен-61” 35:27.

Индивидуални награди:

Голмайстор: Андрей Жечев ХК „Шумен-61“. Най-добър вратар: Николай Петров ХК „Спартак“. Най-добър защитник: Николай Генов ХК „Локомотив“. Най-полезен състезател: Михаел Иванов ХК „Локомотив“.