Третодивизионният „Черноморец” победи с 2:0 „Сокол” Марково в първи мач от пролетния кръг на Югоизточната трета лига. Това бе първи официален мач за новия старши треньор Слави Костенски. Под негово ръководство отборът показа много приятна игра. Двете попадения пък бяха най-малкото, с което гостите си тръгнаха.

Домакините влязоха много по-добре в мача и го решиха още преди почивката. Милен Танев откри за акулите след удар от воле по диагонала в 20-тата минута. Александър Славейков в 33-ата се възползва от неразбирателство между вратаря и защитник на гостите и на празна врата нямаше как да сбърка.

През второто полувреме Георги Иванов пропусна най-чистото положение, след като от близо стреля в лявата греда.

След успеха „Черноморец” натрупа актив от 35 т. и е на четвърта позиция във временното класиране. Лидер с 42 т. продължава да е „Созопол”, който допусна равенство 2:2 с „Атлетик” Куклен. Пред „акулите” с по 40 т. са „Марица” и „Загорец”.
На 29 февруари „Черноморец” има важно домакинство. В 19-ия кръг на Трета лига бургазлии излизат срещу петия в класирането „Гигант”, който е с 33 т.