Шампионите от „Нефтохимик” запазиха позицията си на върха в Суперлигата, след като надделяха много трудно и драматично като гости над „Марек Юнион-Ивкони” с 3:2 (25:16, 17:25, 25:21, 18:25, 15:10) в дупнишката зала „Спортна“.

Така шампионите, водени от Николай Желязков, са първи във временното класиране на първенството с 15 победи, 2 загуби и 44 точки. След петгеймовата битка съставът на „Марек” е на пета позиция с девет победи, осем загуби и 29 точки.

„Нефтохимик” започнаха силно в срещата, като поведе без проблем след 25:16 в първия гейм. Във втората част ролите се размениха, след което играта продължи равностойно. След 12-а точка волейболистите на Виктор Карагьозов взеха инициативата и изравниха резултата след 25:17.

Бургазлии излязоха напред в третия гейм, като поддържаха темпото през по-голямата част от времето и отново поведоха след 25:21. Волейболистите на „Марек” се мобилизираха и показаха друго лице в четвъртата част, като не позволиха на съперника да сложи точка на спора. Срещата влезе в тайбрек след 25:18 за дупничани. В петия решителен гейм битката бе точка за точка, но шампионите дадоха всичко от себе си и взеха победата след 15:10 и 3:2 гейма.

В следващия 18-и кръг, на 28 февруари, „Нефтохимик” е домакин на „Левски”. „Сините” надиграха като домакини „Арда” (Кърджали) с 3:2 (25:18, 21:25, 25:12, 22:25, 15:13) в столичната зала „Универсиада”. Това е първи успех за пролетния полусезон за „Левски”, но остават на шесто място във временното класиране с 9 победи, 8 загуби и 24 точки.