Талантливият български футболист Димо Кръстев отбеляза поредното си попадение в Италия. Бургазлията се разписа при победата с 5:0 на юношеския отбор на „Фиорентина” U17 над „Торино”. За „виолетовите” това е първи успех за 2020 г.

Шампионатната победа е изключително важна, защото отборът е все по-близо до местата, които дават право на участие в плейофите. Интересното е, че наставникът на „Фиорентина” Фацини, за втори пореден мач използва високия 195 сантиметра Димо Кръстев като централен защитник, поради кадрови проблеми в отбора. Бургазлията се справи повече от успешно и тимът му не допусна гол.

Кръстев, който е син на бившия бранител на „Нефтохимик” и настоящ помощник треньор Николай Кръстев, се разписа с глава в 17-ата минута. Всичко в срещата бе решено до почивката, като тосканците вкараха още четири гола. Иноченти покачи на 2:0 в 23-ата минута, а голмайсторът на тима Сене вкара две попадения в 25-ата и 37-ата минути. Алибони оформи крайното 5:0 с попадение в 40-ата минута.

Лидер в класирането е „Ювентус” с 48 точки, а „Фиорентина” е на 6-о място с 26. За плейофите се класират първите 5 отбора.

Стана ясно, че Кръстев е получил разрешение от „Фиорентина” да се включи в тренировъчната седмица на националния отбор, родени през 2003 г., капитан на когото е. Той обаче няма да пристигне на 23 февруари, каквото е желанието на Българския футболен съюз, поради ангажименти същия ден в шампионата.

Димо ще пристигне на 24 февруари и ще вземе участие в приятелските мачове срещу Гърция. Срещите са в Благоевград на 25-и и на 27 февруари.