Нефтохимик победи като домакин тима на Дунав /Русе/, с 4:3, в контролна среща между отборите за юноши старша възраст. Приятелският двубой се изигра на терена в спортен център „Изгрев”. Гостите поведоха с 2:0 в началото на втората част, но „шейховете” показаха характер и обърнаха резултата в своя полза още преди почивката. На полувремето те водеха с 3:2, след две попадения на Богослав Петков и едно на Павел Русев.

През втората част възпитаниците на Костадин Джамбазов владееха събитията на терена, но двата тима си размениха по едно попадение. Домакините получиха право да изпълнят дузпа. От бялата точка Дамян Руменов бе безпогрешен, оформяйки крайното 4:3.

Следващата проверка на юношите старша възраст на Нефтохимик е срещу представителния отбор на Созопол.

Те ще гостуват на созополлии на 11 февруари /вторник/, от 14:30 ч.