Без рокади на върха във волейболната Суперлига

0
27

„Нефтохимик” запази водачеството си в Суперлигата при мъжете. Волейболистите на Николай Желязков победиха категорично „Пирин” (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) в мач от 14-и кръг, изигран в зала „Младост”.

Първият гейм стартира равностойно, след което гостите поведоха за кратко. В следващите минути бургазлии взеха инициативата и в крайна сметка затвориха частта при минимална преднина. В следващите два гейма шампионите запазиха темпото и се поздравиха с чист успех.

„Нефтохимик” има в актива си 36 точки (12 успеха, 2 загуби), пиринчани са осми със 17 точки (5 победи, 9 загуби).

В следващия кръг на 8 февруари „шейховете” гостуват на „Славия”.

„Хебър” е на втора позиция след успех в 14-ти междинен кръг. Волейболистите на „Добруджа” се завърнаха в тройката на шампионата, след победа над „Черно море”, а „Марек” отбеляза прогрес, като вече заема пета позиция в подреждането след успех над „Монтана”.

В най-интересния мач от кръга волейболистите на „Марек Юниов-Ивкони” се наложиха като гост над „Монтана” с 3:1 (17:25, 21:25, 25:19, 20:25). Успехът изкачи дупничани на пета позиция в таблицата с девет победи, пет загуби и 27 точки. Въпреки загубата съставът на „Монтана” запазва четвърто място в подреждането с десет победи, четири загуби и 31 точки. Същият актив има и „Добруджа”, но след чистата си победа над „Черно море” с 3:0 гейма, добруджанци изпреварват монтанчани за третото място с по-добро геймово съотношение.

Последният мач от 14-ти кръг, в който ЦСКА приема „Дунав”, е отложен за 12 февруари.