Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) запазва позициите си на върха в Суперлигата при мъжете, след като се наложи като гост на Дунав (Русе) с 3:1 (25:18, 25:14, 22:25, 25:14) в последен мач от 13-ия кръг на първенството, който се игра в русенската зала „Дунав“.

Това бе единадесета победа за волейболистите на Николай Желязков, които продължават да са първи във временното класиране с две загуби и 33 точки. Със същия актив, но с 31 точки съставът на Хебър (Пазарджик) заема втора позиция в таблицата. Тимът на Дунав пък е на девето място с 5 победи, 8 загуби и 15 точки.

В първите два гейма бургазлии диктуваха играта и без проблеми поведоха. Състезателите на Данаил Милушев обаче обърнаха резултата. Спорът от двете страни на мрежата вървеше точка за точка, но домакините намалиха на 1:2 гейма.
В четвъртия гейм Нефтохимик се наложи с убедителното 25:14 и взе победата с 3:1.

С най-голям актив за Нефтохимик бе Георги Петров с 15 точки (1 блок, 1 ас, 54% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) и Петър Христов с 14 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака). Разпределителят Добромир Димитров пък се разписа със 7 аса в мача и общо 10 точки за успеха.

По програма следва междинен 14-и кръг в Суперлигата, който е на 5 февруари (сряда). Шампионите приемат Пирин (Разлог). Единствено срещата ЦСКА – Дунав от този междинен кръг е отложена за следващата сряда (12 февруари) от 18:00 часа.

Съставът на Нефтохимик: Добромир Димитров 10, Петър Христов 14, Георги Петров 15, Денис Карягин 13, Максим Дрозд 8, Илия Петков 7 – Христо Христов-либеро (Стоян Самунев, Кристиян Петров-либеро)