„Дея Спорт” стартира в пролетния дял от първенството на мъжката волейболна Висша лига с победа. В среща от осми кръг, играна в спортна зала „Младост”, момчетата на треньорката Весела Братоева се наложиха над „Черноморец Бяла”. Бургаският тим даде само гейм на съперника и спечелиха срещата с 3:1 /25:20, 25:20, 19:25, 25:16/.

Това е пета победа за „Дея Спорт”, като отборът има две загуби. С актив от 13 точки бургаските волейболисти заемат втората позиция във временното класиране.

В другите срещи лидерът в подреждането „Берое” затвърди позицията си след победа с 3:0 над „Виктория Волей”. „Раковски” загуби със същия резултат от „Локомотив”.

На 1 февруари „Дея Спорт” гостува в Пловдив на „Виктория Волей”. Двата тима имат еднакъв брой точки, но с по-добра геймова разлика момчетата на Весела Братоева са пред пловдивчани.